ראשי | רפואה משלימה | דיקור סיני

דיקור סיני

דיקור סיני דיקור סיני

במאמר זה נדון באופן ביצועו של הדיקור הסיני ובעקרונותיה המנחים של שיטת טיפול זאת. כמו כן, ננסה להבין מה גורם לאנשים לנטוש את הרפואה הקונבנציונלית ולהתנסות בטיפול מסוג זה

לקבלת יעוץ אישי ומידע בנושא, התקשרו עכשיו: 072-2285801

דיקור סיני הינו שיטת טיפול עתיקה שהינה חלק עיקרי ברפואה הסינית הכוללת גישה שונה לגמרי ממה שאנו מכירים ברפואה הקונבנציונלית.
 
על פי הרפואה הסינית קיימים בגוף מרדיאנים תעלות אנרגיה פזורות במקומות שונים בגוף המשמשים לדיקור. הטיפול מתבצע על ידי נעיצת מחטים בנקודות שונות על גבי המרידיאן. לכל איבר פנימי בגוף האדם, כמו כבד, טחול, קיבה, ריאות, כיס המרה, כליות, המעי הגס, הדק והלב, מרידיאן משלו שחוצה את הגוף לאורכו ולכן הרבה פעמים אנו מטפלים בנקודות דיסטליות (מרוחקות) ולעיתים מצבים אקוטים (חריפים) אנו מטפלים ב טריגר פויינט (בנקודות כאב) כל דקירה בנקודה מסוימת בתעלת האנרגיה גורמת לשחרור של חומרים אנדרוגיניים המסייעים בתהליך הריפוי. בנוסף לכך, דיקור סיני דוגל בחיזוק הצ'י שהינו ע"פ הרפואה הסינית האנרגיה חיונית לתפקודו של האדם.

לאחר שהבנו על קצה המזלג את עקרונותיו של הטיפול המתבצע על ידי דיקור סיני, ננסה להבין מה גורם בשנים האחרונות למספר לא מועט של אנשים להעדיף שיטות טיפול כמו דיקור סיני על פני הפתרונות שיש לרפואה הקונבנציונלית להציע.

אחד הדברים הגורם לאנשים להתנסות בטיפול על ידי דיקור סיני הינו גישה השונה של טיפול זה. להבדיל מהרפואה הקונבנציונלית הדוגלת בדרך כלל בהקלת הסימפטומים, דיקור סיני, יורד לשורש הבעיה על מנת לטפל בה באופן היעיל ביותר, עקב כך בטרם נתחיל טיפול בשיטה של דיקור סיני, יבצע המטפל תשאול לגבי אורח החיים שהמטופל מקיים הכולל בין היתר את הרגלי התזונה והשינה שלו.

לסיכום ניתן לומר כי דיקור סיני עשוי להיות שיטת טיפול יעילה ביותר לסובלים מבעיות רפואיות שונות ולעיתים אף יביא לתוצאות טובות יותר אצל מטופלים שהתנסו בעבר בפתרונות שמציעה להם הרפואה הקונבנציונלית. שידוע הנזק שנגרם לעיתים קרובות מהכימיקלים הנבלעים בזילות מעוררת דאגה.


לקבלת יעוץ אישי ומידע בנושא, התקשרו עכשיו: 072-2285801עוד באותו נושא:

תזונה, אורח חיים, רפואה טבעית, רפואה סינית, דיקור סיני, משה רם