שי רפאל ושירן עשוש

ID: 6038372819 EX: 423 שי רפאל ושירן עשוש

להפוך את החושך לאור גדול


לקבלת יעוץ אישי משי רפאל ושירן עשוש התקשרו בכל שעה: 072-2285800 שלוחה 423

שי רפאל ושירן עשוש - להפוך את החושך לאור גדול. במסגרת מדור המומלצים של אלטרנטיבלי, אנו שמחים להציג את שירן עשוש ושי רפאל, זוג נשוי והורים גאים לשלושה ילדים, שמנהלים ביחד קליניקה מיוחדת במינה לטיפולי מגע וייעוץ רגשי פסיכולוגי בראשון לציון. העובדה ששניהם עיוורים, ממש לא מפריעה להם בעבודה ואפילו מעניקה להם, לדבריהם, יתרון יחסי של יכולת הקשבה עמוקה וחוש מגע מפותח במיוחד. שי מוכר כיום כמטפל מיוחד במינו שיודע לפתור בעיות שאחרים לא הצליחו... להפוך את החושך לאור.

כוח רצון ונחישות מעוררי השראה
בגיל שתיים עשרה לערך, שי רפאל מראשון לציון, החל לסבול מדלקות עיניים חוזרות ונשנות. למרות מאמצי הרופאים, שי המשיך לסבול מהבעיה שהלכה והחריפה והביאה אותו לאשפוזים ממושכים בבית חולים וטיפולים שלא ממש עזרו. ואז... בגיל שמונה עשרה וחצי – התעוור שי לחלוטין. הוא 'עמד בצומת דרכים' כשלפניו שתי אפשרויות: להרים ידיים או לצאת כנגד כל הסיכויים ולנצח את הנסיבות. שי החליט להמשיך ... הוא הלך ללמוד בווינגייט ואז פתח (לפני למעלה מחמש עשרה שנה) קליניקה שהמוניטין שלה ושמה הטוב הולך לפניה בכל הארץ, בעזרת הטיפולים שהוא מעניק למטופלים שלו הוא מצליח לרפא בעיות שאחרים לא הצליחו...

מה הייחוד של הקליניקה שלכם?
""אני קורא בקצות אצבעותיי את נפשם ואת גופם של לקוחותיי. כך אני מסייע להם להשתחרר, להירגע ולפתור בעיות פיזיות של שרירים ומפרקים, דלקות, כאבי גב, פריצות דיסק וצוואר תפוס. בשנים האחרונות אני עובד בתחום שאני מגדיר 'בין פיזיותרפיה לעיסוי רפואי'... זה קרה בלי שתכננתי את זה, אבל יום אחד התחילו להגיע אליי אנשים עם בעיות מורכבות שניסו הכל ולא קיבלו מענה, במקום אחר. אני מצליח לפתור בעיות קשות ולחסוך מאנשים ניתוחים, להקל על כאבים ולהעמיד אנשים שכבר התייאשו על הרגליים... אני משתמש בין היתר גם בשילוב של אבנים חמות, כוסות רוח, טווינא, ארומתרפיה ועוד. דבר נוסף שמייחד את הקליניקה שלי ושל אשתי הוא הטיפולים הייחודים שהיא מעניקה על בסיס התובנה שגוף הינו חלק בלתי נפרד מנפשו של האדם וכחלק מהמקצועיות היא מאפשרת לעבור תהליכים עמוקים עם המטופל"

איך מתבטא שיתוף הפעולה המקצועי עם אשתך, שירן, בקליניקה?
"שירן היא בעלת תואר שני בעבודה סוציאלית שיקומית מטעם אוניברסיטת בר אילן והיא מאמנת אישית, זוגית ומשפחתית. היא מטפלת בנשים בלבד ומציעה מלבד ליווי וייעוץ רגשי גם טיפולי מגע במגוון שיטות. השילוב של שיחות וטיפול במגע מביא את המטופלות למקום טוב יותר והטיפול עוצמתי ועמוק יותר".

שירן, איך התעוורת ומדוע בחרת במקצועות הטיפוליים?
"בגיל ארבע עשרה לקיתי בגלאוקומה ששחקה את עצבי הראיה וגרמה לי לעיוורון. למזלי, הייתה לי משפחה תומכת ועוטפת שלימדה והנחתה אותי איך להיערך ולהמשיך בחיים למרות הקושי. המסר שקיבלתי מהם היה ש'שום דבר זה לא סוף העולם' ושאני יכולה להגשים את עצמי למרות שאני עיוורת. הייתי תלמידה מצטיינת וכבר בתיכון כתבו עלי בתקשורת כ'הוכחה לניצחון הרוח על מגבלות הגוף'. בהמשך, היה לי ברור שאלך ללמוד מקצוע טיפולי ואחרי הלימודים של עבודה סוציאלית באוניברסיטה, פניתי ללמוד גם טיפולי מגע שאני רואה בהם השלמה ושילוב מנצח בעבודתי".

איך את מתמודדת עם המגבלה בעבודתך?
"מבחינתי, החיסרון הוא דווקא יתרון. רוב האנשים 'שופטים' לפי מראה עיניים. אצלי זה לא ככה כי הרגש הוא הרבה יותר עוצמתי. חוש המגע שלי וההקשבה שלי מפותחים מאוד ועוזרים לי באבחון ובטיפול ו...זה גם מקל במידה מסוימת על המטופל שמרגיש פחות 'חשוף'".

שי, איך אתה ואשתך נפגשתם?
"בגיל עשרים, שכרתי דירה בירושלים, השלמתי בגרויות וניהלתי אורח חיים עצמאי למדי. מאוחר יותר, כאשר למדתי לפסיכומטרי היה לי כלב נחייה מסוג לברדור בשם 'וולטר'. במפגשים בכיתה, וולטר התגלה 'כשדכן' בלתי נלאה. הוא 'משך' אותי באופן קבוע לבחורה עיוורת (שירן) שלמדה יחד איתי אולם הקשר בינינו לא התפתח בשלב ההוא. רק אחרי מספר חודשים, התקשרתי אליה וקבענו מפגש ומאז אנחנו ביחד, נשואים באושר, מגדלים שלושה ילדים ומטפלים ביחד בקליניקה".

למה בחרת ללמוד עיסוי ולעסוק דווקא בזה?
"כאשר חוש אחד 'פגוע או חסר' אצל בן אדם, החושים האחרים מפותחים יותר כמעין פיצוי. העבודה במגע מאפשרת לי לבטא את עצמי ואף להיות בעל יתרון יחסי מול מטפלים אחרים. מבחינתי, עבודתי היא שליחות חשובה כי אני יכול לסייע לאנשים במידה רבה ולחסוך מהם הרבה מאוד סבל גופני ואף הוצאות מיותרות, אם כי אני מטפל גם ב'מקרים קלים' לצורך תחזוקה או כמתנת בריאות מפנקת".

איך אתה מטפל?
"עם הניסיון, רכשתי מיומנות חדות ומיוחדות וכשאני נוגע באדם, אני חש דרך הידיים שלי את מצבו ויודע איך לעזור לו. מגיעים אליי אנשים עם מגוון בעיות כגון פריצות דיסק, בעיות שלד ושרירים, כאבים שונים וכו' ולרובם אני מצליח לעזור".

תוכל לתת דוגמה?
"באחד המקרים הגיעה אליי אישה שעמדה להיכנס לניתוח בגב תחתון בגלל פריצת דיסק. כשהגיעה בתאריך המיועד לבית החולים התברר לה שהניתוח נדחה בגלל אילוצים שונים. היא הלכה הביתה ונקבע לה מועד חדש שבועיים לאחר מכן. היא שמעה עלי מקרוב משפחה שלה והחליטה לנסות...אחרי מספר מצומצם של טיפולים, חלה במצבה הטבה ניכרת והיא החליטה לבטל את הניתוח. אחרי שלושה חודשים חזרה לעבוד כרגיל תוך שהיא חוסכת עשרות אלפי שקלים וסבל מיותר. במקרה אחר, בא אליי גבר שעמד בפני ניתוח קרסול. גם הוא טופל ותוך זמן קצר חזר לתפקד כרגיל והניתוח בוטל".

מה סוד ההצלחה?
"רצון עז, תחושת שליחות, ניסיון וידע שמאפשרים לי לתת טיפול מיטבי ולפתור בעיות מאתגרות".

שי רפאל ואשתו שירן עשוש, זוג מטפלים עיוורים, אנשים מעוררי השראה ומקצוענים, מנהלים ביחד קליניקה מיוחדת במינה, לטיפולי גוף-נפש בראשון לציון.

אנו מזמינים אתכם לקליניקה שלנו, בה תוכלו ליהנות מטיפול ויעוץ אישי

◆◇◆  ◆◇◆ ◆◇◆  ◆◇◆
ליצירת קשר חייגו עכשיו: 072-2285800 שלוחה 423
◆◇◆  ◆◇◆ ◆◇◆  ◆◇◆

לאזור האישי שלנו באלטרנטיבלי

מידע נוסף שיעניין אותך נמצא כאן

לקבלת יעוץ אישי משי רפאל ושירן עשוש התקשרו בכל שעה: 072-2285800 שלוחה 423עוד באותו נושא:

עדיין אין תגיות נושא למאמר זה