אליה און

ID: 652374311 EX: 323 אליה און

בדרך הטבע


לקבלת יעוץ אישי מאליה און התקשרו בכל שעה: 072-2285800 שלוחה 323

מה המשותף לאלרגיה, בעיות שינה, סחרחורות, אסטמה, מעי רגיז, פריחות על העור, הרפס ומיגרנות? כל אלה הן בעיות בריאות כרוניות חמקמקות שקשה למצוא להן פתרון קונבנציונאלי. בכל אלה ניתן לטפל בהצלחה באמצעות הומיאופתיה – שיטה יעילה ביותר בה משתמשים עשרות מיליוני בני אדם.

סקפטיים? אתם לא לבד! אבל אם תמשיכו לקרוא- תגלו שהעובדות מדברות בעד עצמן!

הומיאופתיה היא חלק בלתי נפרד מחייה של אליה און, שבזכות השיטה נרפאה בעצמה מאלרגיה. הטיפול ההומיאופתי שקיבלה בזמנו שינה גם דברים רבים אחרים בחייה והיא פנתה ללמוד את התחום ומזה למעלה מעשרים שנה, עוסקת בטיפולים ובהוראת הומיאופתיה. אליה נמנתה על הגרעין המייסד של האגודה הישראלית להומיאופתיה וכיהנה כחברת ועד. לאורך שנים הייתה חברה במועצה האירופאית להומיאופתיה. בנוסף, הייתה בין פורצי הדרך שהביאו את התחום לתוך כותלי בתי החולים ובין מקימי המחלקה הראשונה לרפואה משלימה ב"אסף הרופא" בתחילת שנות התשעים. כיום היא עובדת בקליניקה ברמת השרון ומלמדת הומיאופתיה ב"מכללת ברושים".

איך הגעת לעבודה בתחום זה?
"בתחילת דרכי המקצועית, אחרי לימודים באנגליה - עבדתי בתחום שונה לחלוטין: צילום ואומנות. הייתי צלמת פעילה, תחקירנית ואף כיהנתי כאוצרת במוזיאון בית התפוצות. באותה תקופה, פיתחתי אלרגיה מציקה שלא הרפתה ממני במשך זמן רב. פניתי לרופא וקיבלתי – משאף. אחרי כחודש ימים חזרתי ואמרתי: אני לא רוצה להיות תלויה במשאף כל חיי. איזה אלטרנטיבה נוספת יש לי? הרופא אמר:" לכי להומיאופת". הלכתי, קיבלתי טיפול ונרפאתי. וכל השאר- היסטוריה. נחשפתי לתחום מופלא, גיליתי עולם שלם של ידע, שיטת ריפוי יעילה ביותר ודרך חיים. בהסתכלות לאחור אני מבינה שתמיד הייתי מחוברת לטבע במובן הרחב של המילה והתחום החדש וכל מה שהוא מייצג ומכיל- נפל על קרקע פורייה..."

איך בדיוק פועלת ההומיאופתיה ומה יתרונה לעומת שיטות אחרות?
"כולנו מתחנכים על ברכי החשיבה החומרית, המדעית והלוגית. הכל נמדד ומוסבר בכלים חומריים באמצעותם אנו חושבים שאנחנו מבינים את העולם, ומחפשים לכל תופעה, סיבה ותוצאה ישירה באותו עולם חומרי מוכר. ההומיאופתיה, רואה את עולם הסיבות באופן רחב יותר. במהלך השנים בהן רכשתי ושכללתי את הכשרתי, גיליתי שבאמצעות השיטה, ניתן לעשות שינוי דרמטי ומרתק בסיטואציות חיים של בני אדם.

הייחוד בהומיאופתיה הוא היכולת לראות כיצד מצבים בריאותיים ואירועי חיים שונים, כרוכים זה בזה ולפעול לשינוי בנקודה זו ממש. למשל, אדם שחווה משבר כל שהוא, מועד לפתח סימפטומים. אלו יכולים להתבטא בגוף שלו או בעולם הרגש שלו. הסיבה לכך נעוצה בנטייה הראשונית איתה נולד ממילא. לנטייה הספציפית הזו של כל אדם ואדם אנחנו קוראים "מועדות". זאת נקודת התורפה שיש לכל אחד מאיתנו כי אף אחד מאיתנו אינו מושלם..."

למה את מתכוונת?
"לכל אדם יש את הנקודות הרגישות שלו. למשל, מתוך עשרה אנשים שחוו אהבה נכזבת, שמונה יתאוששו וימשיכו בדרכם ואילו שניים – יתקעו ויתקשו להשתחרר מהסיטואציה לאורך זמן. הם ימשיכו להתאהב במי שלא מתאימה או לא מושגת או יתכנסו ולא יעזו לחוות אהבה מחדש. במקביל כל אחד מהם עלול לפתח סימפטומים גופניים שונים לגמרי. למה זה קורה? זה בדיוק המובן של המילה 'מועדות'. שניהם מועדים לאהבה נכזבת אך אדם אחד יקבל לחץ דם גבוה והשני – מעי רגיז. הבעיה תתעורר לא רק מעצם זה שהוא חווה אהבה נכזבת, אלא משום שמראש היה מועד לכך, גם לאהבה הנכזבת וגם ליתר לחץ דם.

היתרון הגדול של ההומיאופתיה הוא להיכנס ולרפא את המקום בו אתה 'מועד לפורענות' וזאת גם על מנת למנוע את החוויה השלילית החוזרת וגם על מנת למנוע התפתחות מחלות במישור הפיזי או הרגשי. אם אדם נמצא במקום בריא ומאוזן, יורדת בצורה ניכרת המועדות שלו למצבים מחוללי מחלות.

ההומיאופתיה מטפלת תוך התייחסות לאירועי חיים וגם תוך התייחסות לתלונות הפיזיות שהם – אחד. כאמור לא מבחינת סיבה ותוצאה אלא מבחינת מועדותו של הפרט".

מה ההיגיון מאחורי כל זה? מהי הנחת העבודה עליה מבוססת ההומיאופתיה?
"כל היצורים החיים מנוהלים על ידי כוח פנימי הוא הכוח החיוני (vital force) המפעיל את הגוף והנפש ומרפא אותם בדרך טבעית. הכוח הזה קיים גם בבני אדם אך את מידת פעולתו לא ניתן כיום למדוד במכשירים ובכלים מדעיים העומדים לרשותנו. הכוח החיוני פועל במישור הרוחני של הקיום האנושי והוא זה המפעיל את כח הריפוי הטבעי. בדיוק בנקודה זאת נכנסת שיטת הריפוי של ההומיאופתיה: היא ממריצה ומתקנת את הכוח החיוני הקיים בכל אדם באשר הוא. תהליך המרצה ותיקון זה מאפשר לגוף לרפא את עצמו בכל מישורי הקיום של האדם: פיזי, רגשי ושכלי".

היכן אנו רואים את כוח הריפוי הטבעי בפעולתו?
"אנחנו עדים לפעולת כוח הריפוי הטבעי שלנו במגוון של מחלות הנקראות אקוטיות. למשל הצטננות, שלשול והקאה, שפעת, כמו גם במחלות ילדים כמו אבעבועות רוח, אדמת וכד'. במחלות כאלו נראה תקופה של דגירה, שיא והחלמה שלאחריה האדם חוזר לאיתנו הרגיל. אך רב המחלות המפריעות לבני האדם אינן מחלות אקוטיות אלא תופעות הנמשכות, או באות והולכות לסירוגין לאורך שנים כגון: מיגרנות, כאבי מחזור, בעיות שינה, מחלות עור למיניהן, סחרחורות, דיכאון, אסטמה, בעיות פריון, אלרגיות למיניהן ועוד. תופעות אלו אינן מחלימות מאליהן. פה כןח הריפוי הטבעי של האדם, נכשל במשימה. יותר מכך, הכוח החיוני המפעיל את כח הריפוי הטבעי, "מייצר" תופעות אלו באין לו מענה 'מוצלח' יותר".

מה זאת אומרת? כוח הריפוי מייצר תופעות חולי?
"העלמות התופעה כשלעצמה אינה מעידה דווקא על ריפוי. ביכולתו של הכוח החיוני להמיר תופעה בתופעה. לפיכך בעיות שהיו על העור ונעלמו אחרי טיפול במשחות יצוצו בצורה אחרת,על מערכת אחרת בגוף. למשל כבעיות בדרכי הנשימה. כריתה של שקדים בלוע לא תאפשר יותר לכוח החיוני לעשות דלקות גרון והוא "יעשה" מחלות במערכות עמוקות יותר. כך, תהליך מתמשך של דחיקה של תופעות במישורים שטחיים יותר של הגוף יגרום להתמרה של מחלה שטחית יותר במחלות פנימיות יותר ובכך מסכנות יותר. לא פלא אם כך, שבמהלך השנים אנחנו רואים יותר ויותר אנשים סובלים ממחלות במישור המטבולי, ההורמונאלי, סובלים משלל מחלות אוטו-אימוניות ומחלות ממאירות".

מה בודקים? איך מאבחנים? איך קובעים את הטיפול המתאים?
"האבחון מבוסס לא רק על תשאול ויכולת תקשורת מילולית אלא גם על שפת גוף של המטופל, מבנה פיזי, הזעה ומיקומה בגוף, דברים שהאדם נמשך או נדחה מהם, התבוננות על סיטואציות חיים ועוד ועוד...

התרופה ההומיאופתית (הנקראת 'רמדי')  נקבעת על פי התאמת הנתונים המשמעותיים אותם מאבחן המטפל".

מה היא הרמדי ההומיאופתית?
"את הרמדיז (התרופות ההומיאופתיות) מכינים ממקורות שונים (מינרלים, מתכות, מלחים, צמחים, חיות ים ועוד) בתהליך סידרתי של דילול והרטטה. לדוגמא, נוטלים טיפה אחת מתמצית האם של צמח מסוים ומוהלים ב- 100 טיפות של אלכוהול ומים ומרטיטים מספר קבוע של פעמים. לאחר מכן נוטלים טיפה אחת מהתמהיל הנ"ל ושוב מוהלים ב- 100 טיפות של אלכוהול ומים ומרטיטים. וכן הלאה עד להשגת מיהולים שבהם אין שום שארית מדידה לחומר המוצא. תהליך זה של דילול והרטטה משחרר את הרמדי מהמטען החומרי אך מעביר הלאה את האיכות הרוחנית של צמח המוצא. אותה איכות היא זו המשפיעה על תיקון פעולת הכוח החיוני של האדם ובכך מגדילה את פוטנציאל הריפוי הטבעי השוכן בכל אחד ואחד מאיתנו.

בהומיאופתיה עומדות לרשותנו כמה אלפי רמדיס והמידע אודות פוטנציאל הריפוי של כל רמדי נלמד בתהליך ניסויי מוגדר.
ההתאמה של ה'רמדי' למטופל נעשית באופן פרטני ומדוקדק במטרה למצוא את האיכות המתאימה ביותר לבעיה של אותו אדם. בנקודה זאת נכנסת לתמונה מידת הניסיון שיש למטפל ויכולת ההבחנה שלו".

מה הייחוד שלך לעומת מטפלים אחרים בתחום?
"לאחר למעלה מעשרים שנות ניסיון בתחום, רכשתי מיומנות וחדות ראיה המאפשרות לי לעבוד בצורה יעילה ומדויקת. בנוסף ליכולת לבחור את ההכנה הנכונה, אני מלווה את המטופלים שלי (או את ההורים במקרה של תינוק או ילד) ומספקת תמיכה בתהליך לאורך זמן. גם העובדה שאני עוסקת בהכשרה מקצועית של אנשים הלומדים כדי להפוך להומיאופתים, מגבירה את היכולת לאבחן ולטפל בצורה יעילה וקולעת".

למי מתאים הטיפול?
"לכל הגילאים ולמגוון רחב מאד של בעיות. בין היתר, מטפלת ההומיאופתיה בהצלחה בבעיות עור, סחרחורות, בעיות הורמונאליות וכאבי מחזור, בעיות בשינה, אסטמה, פחדים, אלרגיות למיניהן, בעיות במערכת העיכול ועוד... הטיפול מתאים לאנשים שמחפשים טיפול שלם ומקיף. כאלו שמאמינים בפוטנציאל של כוח הריפוי הטבעי שלהם ומעוניינים לחזקו על מנת שישרת אותם במישור הפיזי והרגשי לאורך שנים".

יותר ויותר אנשים מבינים את ההבדל שבין ריפוי של מחלה לבין דיכוי של מחלה.
טיפול הומיאופתי יכול להיות פתרון טבעי יעיל לבעיות מכל הסוגים, בין אם הן במישור הפיזי או הרגשי - נפשי. את הטיפול חשוב לעשות תחת השגחה ופיקוח של איש מקצוע ולא בשיטת 'עשה זאת בעצמך'.

◆◇◆  ◆◇◆ ◆◇◆  ◆◇◆ 
ליצירת קשר פרטים נוספים על אליה און לחצו כאן
או חייגו עכשיו: 072-2285800 שלוחה 323
◆◇◆  ◆◇◆ ◆◇◆  ◆◇◆
מכירים יועצים רוחניים או מיסטיקנים שלדעתכם יכולים להופיע במדור המומלצים? לחצו כאן וספרו לנו...

לקבלת יעוץ אישי מאליה און התקשרו בכל שעה: 072-2285800 שלוחה 323עוד באותו נושא:

עדיין אין תגיות נושא למאמר זה