ראשי | מטפלים מומלצים | ד"ר אהרון יעקובי - Ph.d C.A, P.T

ד"ר אהרון יעקובי - Ph.d C.A, P.T

ID: 6014624043  EX: 165 ד"ר אהרון יעקובי - Ph.d C.A, P.T

ללמוד איך "לעסות" את זה נכון?

לקבלת יעוץ אישי מד"ר אהרון יעקובי התקשרו בכל שעה: 072-2285529

ד"ר אהרון יעקובי הוא מנהלה הנמרץ והדינאמי של ה-"מכללה לעיסוי רפואי" המשמשת כמרכז לימודים, השתלמויות, קורסים ומרפאה טיפולית. המרפאה הטיפולית מהווה אבן שואבת לאוכלוסיה מגוונת של מטופלים מתחומים שונים מעולם הספורט המקצועני והחובבני, אנשי טלוויזיה, קולנוע, תיאטרון, אנשי עסקים, רופאים וקציני צהל.

לדברי ד"ר יעקובי "כאשר בוחרים ללמוד רפואה משלימה, בוחרים לא רק מקצוע, אלא גם דרך חיים. הלימודים ב- 'מכללה לעיסוי רפואי' מקנים לתלמידים הזדמנויות לפתח כישורי טיפול בעזרת טכניקות מגוונות השמות דגש על הבנה עמוקה ויסודית של ליקויים בתפקודי גוף, טכניקות לאבחון פגיעות, דרכי פתרון ומניעה".

ד"ר יעקובי מכיר את הנושא מקרוב, שהרי החזיק בתואר אלוף ישראל באגרוף כ- 15 שנים ברציפות ונמנה עם צמרת האגרוף העולמית במשך עשר שנים. ד"ר יעקובי השתתף באולימפיאדת סיאול בשנת 1988 והחזיק בגביע אירופה.

מה מאפיין את ה – 'מכללה לעיסוי רפואי'?
"המכללה הוקמה בשנת 1985 והיא הוותיקה ביותר בישראל. הכיתות מונות 12 סטודנטים לכל היותר, מה שמאפשר הקניית מקצועיות ויחס אישי ואף תרגולים רבים. תכני הלימודים מחודשים ומבוססים על ניסיוני האישי והמקצועי".

ד"ר יעקובי מקפיד על בחירת צוות ההוראה, אשר מורכב מתרפיסטים מוסמכים ומקצועיים. לדבריו, אין זה משנה באיזו מסגרת אתה לומד אלא מי מלמד אותך.

מדי שנה פונים אליו בוגרי מכללות אחרות אשר מרגישים כי אינם בשלים לצאת ל"שטח".
בוגרי המכללה מעידים על רכישת ידע מקיף ומעמיק וחשים ביטחון להשתלב במקומות תעסוקה.
ד"ר יעקובי עבר השתלמויות מקצועיות רבות והתמחה בתוצאותיהן של פגיעות ספורט, שיקום נפגעי אירועים מוחיים ובעיות אורטופדיות. עבד במשך 15 שנים ביחידה לספורט הישגי במכון וינגייט כמאמן כושר ומטפל בנבחרות ישראל בענפים אולימפיים.

אתה מעניק גם טיפולים במכללה?
"במכללה קיימת קליניקה רפואית בה אני מעניק טיפולים ייחודיים המשלבים שיטות מתקדמות מתחום הפיזיותרפיה, אוסטיאופתיה, כירופרקטיקה ומנואל תרפי. אני משלב גם שיטות מהרפואה המשלימה כגון: דיקור סיני, מסאג' רפואי, שיאצו, רפלקסולוגיה, מגנטותרפיה, הומיאופתיה, צמחי מרפא, שמנים אתריים ועוד.

הטיפולים מתאימים למגוון רחב של מוגבלויות, בעיות בריאות וקשיים רגשיים. מניסיוני, תמיכה פיזית ונפשית הולמת מקצרת את תקופת הסבל ומאפשרת חזרה לפעילות".

הגישה הטיפולית במרפאה מתמקדת בהבנת הגורם לבעיות ובניית תכנית טיפולית מותאמת. המטופלים רוכשים כלים לתחזוקת גופם ועבודה עצמית בעזרת תרגילי כושר גופני.

תוכל לספר על מסלול הלימודים ושיטת ההדרכה שלכם?
"פיתחתי את שיטת הלימוד לאור ניסיון ומקצועיות שרכשתי במהלך 25 שנות עבודתי במקצוע. הקמתי את המכללה בשנת 1985 ומאז אני עורך מחקרים, משובים ושיחות עם הסטודנטים למטרות שיפור וייעול. תכנית הלימודים היא אינטנסיבית, מקיפה ומעמיקה".

על מנת למנוע חזרה על הכתוב, פיתח ד"ר יעקובי, מסלול משולב הכולל עיסויים רפואיים, שוודיים וספורטיביים. בנוסף, כבונוס, לומדים התלמידים עיסוי והנעות מפרקים שמתאים לטיפול
בספורטאים וקשישים. החל מן השיעור הראשון מועבר ידע עיוני ולאחריו תרגולים מותאמים.

לדברי ד"ר יעקובי, התרגולים מקנים הפנמה של הידע התיאורטי ובלעדיהם השיעור אינו אפקטיבי.
הסטודנטים לומדים אנטומיה פונקציונאלית ורוכשים כלים פרקטיים לטיפול בליקויי שלד ושריר. הסטודנטים מגיעים לרמת מיומנות גבוהה מאוד הכוללת את הבנת המנגנון האנטומי, אמצעים לזיהוי בעיות ושיטות טיפול.

לדבריו, במכללה מתמקדים בקשת רחבה של בעיות ובשיטות טיפוליות ייחודיות שפותחו במהלך שנות ניסיונו הקליני העשיר והמקצועי, בקיאותו ומקצועיותו מנחילים ידע רב וההתייחסות הינה מעשית, מקצועית וללא מריחת זמן מיותר. 

מה המוטו שלך בהוראה והסמכה?
"איני מוכן לוותר על אף תלמיד ואינני נרתע מעבודה עם אנשים בעלי הפרעות קשב וריכוז, חרדת בחינות או קשיי קואורדינאציה. אעשה הכול על מנת שיצליחו. המכללה פועלת בשיטת הבית החם, והמטרה שניצבת אל מול עינינו היא הסמכת אנשי מקצוע מצוינים. לכן, אפילו מי שנעדר מהשיעורים או חש שאינו בשל דיו, מוזמן לחזור ולהשלים את החומר התיאורטי והמעשי בקורסים חדשים שיפתחו, ללא תשלום נוסף".

מהו הייחוד שלך כמטפל?
"במשך 15 שנים החזקתי בתואר אלוף ישראל באגרוף. ייצגתי את המדינה ברחבי העולם ובמקביל, עבדתי עם צמרת ספורטאי המדינה. לתפקידי כמנהל המכללה אני מביא את ניסיוני ובנוסף לו, אני יוצק לתפקיד תכונות שנרכשו במהלך השנים כגון: מקצועיות ומקצוענות, דבקות במטרה, נחישות והתמדה, ודרכי התמודדות עם קשיים, לחצים, מכשולים ואין ספור משברים בדרך לפסגה.

מטפל באומנות תרפיית המגע, אינו צריך לחוות על בשרו כאב על מנת לטפל כראוי במטופליו, אך מטפלים שהתנסו בעצמם בסוגים שונים של כאב ושל מוגבלויות, הם בעלי הבנה ורגישות מיוחדת לחוויות הרגשיות והפיזיות שעוברים מטופליהם".

ד"ר יעקובי הוא בוגר מכון ווינגייט לאימון גופני וספורט ובוגר קורס מאמנים לאומיים בספורט. סיים לימודי מנואל- תרפי במכון פארא-רפואי בקלסרוהה, גרמניה. הוסמך ברפואה סינית במכללה לרפואה משלימה בת"א. בעל דוקטורט בפילוסופיה ומדעי ההתנהגות עם התמחות בבריאות ספורט וכאב באוניברסיטת ניופורט, קליפורניה. 

מה המוטו שלך בחיים בכלל?
"לעזור לכמה שיותר אנשים להגשים את עצמם ולהקל על כאביהם של אלו הסובלים".

◆◇◆  ◆◇◆  ◆◇◆  ◆◇◆
ליצירת קשר ופרטים מלאים על ד"ר אהרון יעקובי - Ph.d C.A, P.T לחצו כאן
או חייגו עכשיו: 
072-2285529
◆◇◆  ◆◇◆  ◆◇◆  ◆◇◆

מכירים יועצים רוחניים או מיסטיקנים שלדעתכם יכולים להופיע במדור המומלצים? לחצו כאן וספרו לנו...

לקבלת יעוץ אישי מד"ר אהרון יעקובי התקשרו בכל שעה: 072-2285529
עוד באותו נושא:

עדיין אין תגיות נושא למאמר זה