שולה קסם שירן

ID: 6005179890 EX: 588 שולה קסם שירן

הקסם שבזוגיות.


לקבלת יעוץ אישי משולה קסם שירן התקשרו בכל שעה: 072-2285800 שלוחה 588

אומרים שמוסד הנישואין פשט מזמן את הרגל, שמונוגמיה מנוגדת לטבע האנושי, שהמוח הנפשי והגברי שונים זה מזה, אבל בכל זאת, כולנו שואפים לחיות בזוגיות.
איך עושים את זה בהצלחה? לשולה קסם יש את כל התשובות.

שנינו ביחד וכל אחד לחוד
שולה קסם- שירן, יועצת, מנחה לזוגיות ולתקשורת בינאישית, מאמנת אישית וקוראת בקלפי טארוט, הינה בעלת ניסיון רב שנים. יש לה שיטה מיוחדת לייעץ ולטפל בזוגות וביחידים השואפים לשפר את מיומנויות התקשורת שלהם עם עצמם, עם הסביבה ובזוגיות הקיימת או חסרה בחייהם. היא הייתה בין הראשונות בארץ להנחות קבוצות של זוגות נשואים וותיקים שרצו לשפר את היחסים ביניהם וגם לזוגות חדשים, שמעוניינים בבניית מערכת זוגית מתמשכת ומעצימה לשני הצדדים.

נהרות של דיו נשפכו במהלך השנים בניסיון למצוא את הדרך הנכונה לזוגיות פורייה שבה כל צד ימצא את מקומו, ימלא את השאיפות שלו, יבנה את עולמו וישתף את בן/ת זוגו מתוך פרגון וכבוד הדדי. אלא שבמציאות, כמו בחיים בכלל, אין שני מקרים דומים. הסטטיסטיקה בעולם המערבי מדווחת שכמחצית מכלל הזוגות הנישאים, מתגרשים בסופו של דבר. למה? כי הציפיות מתנפצות על קרקע המציאות הקשה. בגידות, ויכוחים על רקע כלכלי או חינוך ילדים, ניהול משק הבית וכו' הן רק חלק מזערי מהמגוון האינסופי של בעיות בהן נתקל זוג נשוי במהלך הזמן שהם חיים יחד.

איך אפשר לעשות את זה יותר טוב? איפה אפשר ללמוד? למי כדאי לפנות לייעוץ בשעת משבר והאם זה באמת יכול לעזור?
"אני מטפלת בזוגות חדשים וגם וותיקים וכן באנשים שרוצים להכניס זוגיות לתוך חייהם. כשמגיע אליי זוג נשוי שמדווח על בעיה, אני בונה את הטיפול בהם בהדרגה, מתוך בירור מעמיק של הקושי המיידי או המתמשך. השיטה שלי מבוססת על מפגשים עם כל אחד מבני הזוג בנפרד ואחר כך ביחד. הרעיון הוא לתת לכל אחד לבטא את צפונות ליבו, את רגשותיו ואת התלונות שיש לו על הצד השני. במפגש אישי המידע זורם ללא צנזורה ומאפשר בכך לכל אחד מהם לספר את הסיפור מנקודת ראותו שלו בצורה הכי חופשית. כך אני יכולה להבין ולאבחן מה שורש הבעיה ולראות כיצד מתקדמים לעבר פשרה אפשרית שתגשר על הפערים."

כמה מפגשים צריך כדי להעלות את 'עגלת הזוגיות' על דרך המלך?
" אני קודם כל בודקת האם בני הזוג באמת מחויבים ומעוניינים להישאר ביחד. לעיתים קורה שמגיעים אליי מאוחר מידי, כשיש יותר מידי בעיות אקוטיות, ואז אני אומרת להם בכנות שאין מה לעשות כי המרחק ביניהם כבר גדול מידי או שהם התייאשו מה'ביחד'. במקרים רבים אחרים, אני מגלה שיש רצון לשקם את הקשר, בין אם הסיבה היא אהבה שנשחקה עם השנים או חוסר תקשורת, מאבקי כוח וכו'. כל זוג זה סיפור בפני עצמו וצריך לדעת להפעיל שיקול דעת ולמצוא את הפיתרון היצירתי כדי לאחד בין השניים מחדש. בדרך כלל כעשרה מפגשים מספיקים כדי לעלות על דרך חדשה, לעיתים קרובות מתוך קירבה מוגברת והבנה של בני הזוג שלא כדאי לוותר על הקן המשפחתי ושיש דרכים להתאחד מחדש."

מה לגבי אנשים לבד שמדווחים על כישלונות מתמשכים למרות רצון לזוגיות?
"אני מקיימת מפגשים אישיים וגם קבוצתיים לרווקים, גרושים ואלמנים. אנשים רבים אומרים שהם מרגישים בדידות ותסכול רב ממצבם. לקבוצה יש במקרים אלה– כוח מוגבר. כל אחד שמעוניין מדבר וחברי הקבוצה נותנים פידבקים, רעיונות והצעות. עצם השהייה בקבוצה מהווה צעד ראשון לשיפור. יש הקשבה, יש דינאמיקה ותמיכה מצד החברים לקבוצה, כשהכל כמובן, נעשה בהנחייתי תוך כדי כיוון למקומות החיובים והנכונים יותר. ככלל, אני אישית מאמינה שמי שבאמת רוצה זוגיות, יכול למצוא אותה."

אז למה יש כל כך הרבה אנשים שלא מצליחים להיכנס לקשר זוגי?
"צריך לרצות באמת ולעשות את מה שנדרש. לשבת בבית ורק לדבר על זה, להתחפר באזורי הנוחות, להיות ביקורתיים יתר על המידה- כל אלה הם מחסומים שיש להתגבר עליהם. אנשים מפחדים להסתבך כלכלית, לחלוק את חיים היומיומיים עם אדם נוסף ולוותר על הפרטיות, מצב שמשתנה לחלוטין בזוגיות מלאה. חייבת להיות נכונות ומוכנות לשלם את המחירים הבלתי נמנעים. אנשים מביאים איתם את המטענים שיש להם מכל השנים בהם התרגלו לחיות לבד, אכזבות, חוסר אימון וכו'. יש כאלה שפשוט רגילים לחיות לבד ואפילו מאוד נהנים מהחופש והריגוש שמלווה חוויות חדשות בהיכרויות מזדמנות. הבעיה היא שבגיל מסוים רובנו שואפים להיות בזוגיות ולא להתבגר בין 4 קירות, בבדידות מזהרת. אדם שבאמת מחפש זוגיות צריך ללמוד איך לחפש ואיך למצוא. יש כללים של איך כדאי להתנהל בפגישה ראשונה, מה לעשות כשיוצאים למקום בילוי וכו'. לעיתים, אני יוצאת במסגרת טיפול אישי עם המטופל למקום בילוי ומסבירה לו מה הטעויות הנפוצות, איך לגשת למישהו שמוצא חן ואיך לפנות.... כל אלה הם דברים שאפשר וצריך ללמוד כי בלעדיהם בלתי אפשרי להתקדם לעבר המטרה רצויה."

מה לגבי זוגות נשואים שרוצים להחזיר את התשוקה וההתלהבות הראשונית?
"יש לי סדנאות מיוחדות גם לקבוצות כאלה. אני מקיימת מפגשים ברחובות ובראשון לציון, ואם מתגבשת קבוצה- גם במקומות נוספים בארץ. הרעיון המרכזי הוא להיזכר למה התאהבנו בבן/ת הזוג בתחילת הקשר, ללמוד מחדש לעשות מחוות קטנות, לחזר, לרגש ולהפתיע. כמו כן, יש קשיים ספציפיים לכל זוג שאפשר ללמוד איך להתגבר עליהם בלי מלחמת אגו ורצון לשלוט אחד בשני. זוגות צעירים נוטים למשל להסתגר ולבלות הרבה מאוד זמן ביחד. בשלב מאוחר יותר מתעורר הצורך בחברה, בבילוי עם זוגות אחרים ובפעילויות נוספות שמעניינות אותם. יש מקום למצוא את המינון המיוחד והמתאים לכל זוג לפתח את עולמם האישי, כל אחד בנפרד אך לא לשכוח את זמן האיכות ביחד. בפני זוגות וותיקים ניצב אתגר איך לא להיכנס לשגרה משעממת שמכרסמת כל חלקה טובה. גם כאן נדרשת יצירתיות, הרבה רצון טוב ומחשבה איך לעשות את זה בצורה שתהיה נוחה לשני הצדדים."

המתכון לזוגיות טובה, הוא  מן הסתם, מורכב הרבה יותר ממרשם לעוגה מוצלחת או תבשיל מעולה. מי שבאמת מעוניין לחיות בשניים, מי שנמאס לו לישון באלכסון- מוזמן לפנות לייעוץ כדי לעשות הדברים בדרך המוצלחת והנכונה באמת. ועכשיו - יש לכם כתובת. פשוט תשאלו את שולה קסם שירן.

ליצירת קשר ופרטים מלאים על שולה קסם שירן לחץ/י כאן
◆◇◆  ◆◇◆ ◆◇◆  ◆◇◆
אן חייגו עכשיו: 
072-2285800 שלוחה 588
◆◇◆  ◆◇◆ ◆◇◆  ◆◇◆

מכירים יועצים רוחניים או מיסטיקנים שלדעתכם יכולים להופיע במדור המומלצים? לחצו כאן וספרו לנו...

לקבלת יעוץ אישי משולה קסם שירן התקשרו בכל שעה: 072-2285800 שלוחה 588עוד באותו נושא:

עדיין אין תגיות נושא למאמר זה